Heleen schreef op: 06-06-2016 20:32:00 |
Er zijn hier vast moeders die bijhouden hoeveel ze uitgeven aan voeding per maand. Ik pin altijd 600 euro voor de boodschappen,kapper, cadeaus, kleine huishoudelijke dingen, eventueel voor wat ondergoed/sokken etc. maar merk dat sinds we zonder pakjes/zakjes zijn gaan eten het lastig is om hier van rond te komen. We hebben 2 kids van 2 en 6 jaar. We eten veel fruit dus dit is denk ik de grootste kosten post per week. Ben heel benieuwd wat jullie besteden. |
Quote |
Smvn&d schreef op: 08-06-2016 20:45:59 |
Even een bonnentje van mijn boodschappen, is gekopieerd uit de mail dus misschien een beetje
warrig. 798-47 AH Aardappelpartjes 1 0.99 0.99 222-86 AH BASIC Appelmoes kuipjes 1 2.28 2.28 1076-97 AH BASIC Stokbrood met kruidenboter 1 0.99 0.99 307-99 AH BASIC Toiletpapier 2-laags 1 1.59 1.59 115-62 AH Bruine bollen 1 1.00 1.00 681-59 AH Chocolade chip cookies rol 1 0.99 0.99 104-16 AH Filet americain 1 2.00 2.00 215-27 AH Gekookte Gelderse worst, licht geroo 1 1.50 1.50 110-23 AH Komkommer 2 0.69 1.38 188-38 AH Macaroni-/ spaghettigroente voordeel 1 1.79 1.79 263-92 AH Mandarijnen net 1 2.29 2.29 574-55 AH Powerstick aardbei/ vanille 1 1.49 1.49 801-38 AH Rietjes 1 0.99 0.99 112-80 AH Rundergehakt 2 3.00 6.00 545-25 AH Trostomaten 1 1.89 1.89 258-85 AH Uien voordeel 1 1.39 1.39 380-99 AH Witte bollen 2 1.00 2.00 194-54 AH Yorkham naturel 1 2.48 2.48 259-05 Bananen zak 1 0.99 0.99 2453-77 Bifi Junior 1 1.05 1.05 631-85 Blue Band Voor op brood goede start 1 1.46 1.46 663-43 Bullit Energy drink 1 0.62 0.62 136-81 Chocomel Vol 2 1.35 2.70 1059-64 Cornetto Classico mini 2 2.49 4.98 338-69 De Zaanse Hoeve Halfvolle melk 1 1.09 1.09 541-76 Dr Oetker Ristorante pizza funghi 1 2.60 2.60 156-07 Dr. Oetker Tradizionale speciale 1 3.09 3.09 1121-25 ERU Cheddar plakjes 1 1.34 1.34 961-72 Heinz Tomato ketchup topdown 1 2.00 2.00 1006-09 Hellema Buurman & buurman buurtkoekjes 1 1.45 1.45 159-34 Honig Penne vezelrijk 1 1.44 1.44 417-08 Johma 2 sterren beter leven ei salade 1 1.79 1.79 417-10 Johma Tonijn salade 1 2.05 2.05 397-15 Magnum IJs mini classic 2 3.49 6.98 159-89 Ola Calippo supermix 2 2.99 5.98 882-37 Ola IJs raket 1 2.62 2.62 534-31 Ola Ijs mini twister 1 2.59 2.59 502-42 Taksi Tropisch fruit 1 0.95 0.95 845-03 Van Beek Vrije uitloop buiteneieren 1 2.59 2.59 141-32 Verkade Nizza kokos 1 1.03 1.03 869-57 Wagner Original piccolini's
Salame 1
2.35 2.35 |
Quote |
Smvn&d schreef op: 08-06-2016 20:49:38 | ||
Nou volgens mij eten mijn kinderen best veel, ik moet echt een kilo groenten gebruiken anders redden we het niet, en dan te bedenken dat ik een mini hapje eet. Ik haal ook altijd wat lekker ect (check de bon maar ![]() Frisdrank blikjes, dus ook nog eens duurder als flessen. Shampoo ed tel ik niet mee, dat koop ik 1 a 2x per jaar met de meeste korting in. 50-70% doe ik het pas voor ![]() | ||
Quote |
Jomi schreef op: 08-06-2016 23:25:07 |
Jij hebt kennelijk ook een flinke basisvoorraad sis, want hier eet je geen week van toch? Wij hebben sowieso veel meer broodbeleg, melk, zuivel en vlees. |
Quote |
M&j schreef op: 08-06-2016 23:29:05 | ||
Een pak vla kost 0.62 (eigen merk) dat is meestal genoeg voor een avondmaaltijd. Die kindertoetjes moet ik er vier van per avond geven per kind dus 8 van die bakjes en dan ben ik dus ongeveer 2.60 kwijt. In die bakjes zit maar tussen de 50 en 100 ml, dat is de moeite niet, een goeie eetlepel vol. Van de vla of yoghurt eten wij ook mee maar dat moet ik dan ook nog apart naast die toetjes kopen. In die bakjes zit overigens hetzelfde als in een pak alleen betaal je extra voor de verpakking en het leuke plaatje er op. | ||
Quote |
Ffzo schreef op: 08-06-2016 23:52:53 |
Ik zie best veel bewerkt voedsel Sis. Weinig beleg en vlees. Zo eet iedereen natuurlijk anders. |
Quote |
Ik schreef op: 09-06-2016 07:06:09 |
idd ik zie weinig vlees op de bon vlees is juist het duurste van je lijstje en met 1 zakje aardappels en 1 zak pasta kom ik de week niet door hihi maar ik denk ik dat je idd een voorraad hebt als je goed vlees koopt dan ben je zeker 6-8 euro per dag kwijt dus rond de 50 euro aan vlees per werk tenzij je veel gehakt eet in pasta's ofzo 1 pak melk is hier ook niet genoeg men ik zie een pakke cheddar en yorkham dat is ook weinig beleg en qua brood gaan er hier 9-10 per week door dus ook al neem je goedkoper brood dan ben je nog zo'n 15 euro per week kwijt plus het beleg wat op die stapels brood gaat ![]() alleen al 2 kilo kaas per week en dat is al 12 euro erbij dus gaat hard op het bonnetje maar iedereen koopt weer anders in en ik merk aan mezelf dat sinds ik dichter bij de supermarkt woon ik er dagelijks kom en sneller wat meeneem plus dat de kinderen gewoon ouder worden en steeds meer nemen |
Quote |
Mie schreef op: 09-06-2016 08:09:09 | ||
da's natuurlijk onzin. Wij eten hier biologisch en of diervriendelijk vlees zoals "wildrundvlees"etc maar we eten per pp niet meer dan 100 gr per avondmaaltijd. Alleen als ik haasbiefstuk of lamskoteletjes oid koop, kom ik aan zo'n bedrag. Gemiddeld zal het op zo'n 4 a 5 euro per dag komen. Besparen kun je overigens ook door regelmatig vega te eten, goed voor je portemonnee, het milieu en not in the least de beesssies. En dat kan door vlees te vervangen door vleesvervangers, maar ook door het eten van paddestoelen of bijvoorbeeld (roer)ei, kaas, noten etc. Als je van het mondgevoel van gehakt in je pastasaus houdt, kun je bijv champignons in kleine blokjes snijden, dat geeft hetzelfde effect. ( moet je géén zakje saus gebruiken he, da's niet te hachelen). Groente en fruit van het seizoen zijn het goedkoopste, dus gewoon lekkere recepten uitproberen en dan kom je een heel eind en bespaar je een hoop. | ||
Quote |
Ik schreef op: 09-06-2016 09:29:54 |
Ik hoef niet echt te besparen dus ik ga zeker niet vega eten hihi .. het ging mij erom dat je voor vlees meer kwijt bent in de week dat verklaart de hogere uitgaven bij anderen.. en ligt ook aan je gezin he.. als je met 6 personen bent waarvan 2 volw en 3 grote pubers eet je meer vlees dan bij 2 volwassen met 2 kleuters Kilo kipfilet is al zo'n 6 euro , pond gehakt 4 euro in de aanbieding dan.. en dan niet eens
biologisch |
Quote |
Smvn&d schreef op: 09-06-2016 10:06:21 |
Maar zoals er onder staat is die bon niet alles, de verse spullen worden dus nog los
gekocht. En ik ben geen 8 euro kwijt voor vlees hoor per dag, behalve als ik biefstuk koop ![]() Wij hebben hier een slager met dieren van eigen land, heel goed, en niet heel duur. Tis trouwens indd geen mooi bonnetje ![]() ![]() Aardappels koop ik geschild al, en die koop ik dus nog apart, of soms 2 zakken er al bij, ligt er een beetje aan. En ik heb inderdaad een goede vooraad, als dingen 1+1 zijn dan koop ik dat vast, zoals pasta, rijst, bepaalde diepvries groenten, zoet beleg, naja eigenlijk alles. En ik vries ook best veel verse dingen in, als de tomaten bijnv 1+1 zijn, of de bloemkool of wat dan ook, dan gebruik ik er 1 en de ander gaat in de vriezer. Beleg heb ik gewoon niet meer nodig, met een blok kaas doen we 2-3 weken, en de kinderen een pakje worst. En voor daan in het weekend vaak filet. En ham. Kinderen eten bijv. graag pindakaas, daar heb ik altijd een berg van staan, die koop ik alleen 1+1. Chedder is geen brood beleg, dat was voor een broodje cheese burger speciaal, hamburgers had ik nog. broodjes zijn vers gehaald. Melk is 1 pak per week genoeg, gebruik ik alleen om mee te koken eigenlijk. Ik wijk tegenwoordig ook veel uit naar kant en klaar gesneden spullen, diepvriesdingen ect helaas. En roomboter lust niemand hier. sowieso ben ik geloof ik de enige die graag boter op brood wil. Deze week ben ik vergeten te bestellen, dus is het een beetje een zooitje. |
Quote |
Suus schreef op: 09-06-2016 11:01:50 |
Veel te veel. Ik vind het lastig om budget in te kopen, wat ik koop gaat wel op... We verspillen
niet. |
Quote |
Dano schreef op: 09-06-2016 11:07:11 |
Ik vindt vlees echt vies en roomboter en melk ook. Het is dan lastig om toch normaal te eten. De
vleesvervangers zijn nog goorder dan vlees zelf.... |
Quote |
Mie schreef op: 09-06-2016 11:10:04 | ||
Wij eten 2 keer per week vega uit overtuiging. Niet om geld te besparen. je hébt niet perse vlees nodig en vlees is nu eenmaal een milieuonvriendelijk produkt. Mijn biokip kost 12 euro de kilo kip,. Die koop ik versgeslacht en deel ik zelf op in filet, dijfilet, drumstick, vleugels, shoarmavlees en karkas voor soep. Martelkip eet ik alleen als het niet anders kan ( soms uit snelheid omdat het ff niet anders kan). Geloof me, mijn kip is veel lekkerder en er komt geen water uit bij het bakken zoals bij gewone kip wel zo is. Maar gaat er bij jou écht een kilo kipfilet doorheen? Zouden ze hier vast ook wel willen haha. Haal eens hele poten, scheid dijbeen van drumstick en haal het bot uit het dijbeen........dan heb je "filet"met veel meer smaak ( zelfs bij martelkip) en de botjes vries je in tot je genoeg hebt om bouillon te maken. Mijn pubers eten uiteraard ook meer dan toen ze kleiner waren, maar dan eten ze maar extra zetmeelprodukt en/of groente. Alleen als we shoarma eten maak ik soms een uitzondering en eten we 150 gr ipv 80-100. | ||
Quote |
Mie schreef op: 09-06-2016 13:59:23 |
Ik wet niet hoor, maar bij mij is dit topic vastgelopen na de laatste reactie van Suus. Ben ik de enige ? Ik reageer nu ook via de 2e pagina van het topic omdat er onderaan de 3e pagina gewoon niks is..... |
Quote |
Banana schreef op: 09-06-2016 14:11:29 |
suus bij jou ging er ergens iets niet goed heb jou laatste reactie ff moeten verwijderen niemand kon meer reageren ![]() |
Quote |
Bettie schreef op: 09-06-2016 14:13:19 |
Normaliter geef ik ca. € 80 per week uit aan de boodschappen incl. bloemen. Kado's,
huishoudelijke artikelen en verzorgingsproducten komen hier nog bovenop. Maak daarbij ook altijd gebruik van aanbiedingen. Deze week wat minder groente besteld omdat de vriezer vol zit met groente én ik voor de vakantie de vriezer leeg wil hebben. Maar daarvoor in de plaats weer een berg Karvan Cevitam besteld omdat die in de aanbieding waren. Momenteel bestel ik mijn boodschappen en merk dat ik daardoor wel wat meer kwijt ben dan normaal. Vergeet steeds wel weer wat te bestellen waardoor ik manlief naar de winkel stuur. En op de een of andere manier komt hij altijd met meer (vooral lekkere) dingen thuis dan er op het lijstje staan. Ik hoop dat er morgen iemand voor mij naar de markt kan; heb ontzettend zin in aardbeien. In de winkel betaal ik bijna het dubbele. |
Quote |
Mie schreef op: 09-06-2016 14:24:15 | ||
haha, ik had daar idd al een reactie over geschreven, maar die is ook weggevallen zie ik. was "de wraak van de lange kassabon" ![]() | ||
Quote |
Mie schreef op: 09-06-2016 14:25:12 | ||
blind.....reactie staat er wel.. | ||
Quote |
Banana schreef op: 09-06-2016 14:47:17 | ||
alles wat erna kwam viel weg nadat ik suus haar bericht verwijderd had stonden er ineens weer meer ![]() | ||
Quote |
M&j schreef op: 09-06-2016 15:00:03 |
Vlees is zo'n beetje net als Mie. Twee keer in de week vega, en een keer vleesbeperkt bv. alleen de
spekblokjes door de spagetti carbonara, of alleen tonijn voor door de sla. Kipfilet gebruik ik niet
vaak voornamelijk door de nasi of bami en dat is er maar één. Andere dagen is het ook
ongeveer 75 tot 100 gr p.p. Uitzondering daarop is alleen goumetten en barbequen, dan is het iets
meer. En de eerste keer boerenkool stampot van het seizoen, daar doe ik twee rookworsten bij, de
worsten van Gijs van de plus vinden wij hier allemaal erg lekker. |
Quote |
Suus schreef op: 09-06-2016 16:38:08 |
Tik zag het ![]() Wat ging er mis? |
Quote |
-claudia- schreef op: 10-06-2016 18:13:49 |
och dat is heel wisselend..ik heb wel een budget..maar ik heb ook geregeld er dik overheen met bijv
hele goede acties..en andere keer weer minder. Gemiddeld, 1 volwassen, 1 kind van 10 (eet meer dan ik doe!) zit ik op ongeveer 50 euro per week. Dit is inclusief schoonmaakspul/douchespul etc. Ik vind het soms lastig om voor 1 volwassen en 1 kind te koken hoor..poeh..veel dingen zijn nou eenmaal gericht op 4 personen. Maar ik doe tegenwoordig wel steeds meer koken voor 2 dagen..bijv maandag: bonenschotel en dan woensdag nog een keer. Aardappels heb ik altijd veeeel te veel...gaan 2 aardappels door per keer (en eten het lang niet elke dag), ik schil wat meer. en de 2e of 3e dag bak ik ze op met lekkere kruiden erdoorheen. Vleeswaren net zo...ik hou van variatie...maar dan toch geregeld wat dat wegmoet ivm datum enz...maar wissel het ook welus af met een weekje bijv alleen kaas en ham... Dus zo houd je het wat binnen de perken. Brood...1 per week denk ik. Ik eet zelf ivm vezelrijk dieet meer vezelcrackers, ook omdat ik dus graag wil afvallen en dat lukte tot nu toe totaal niet doordat alles wat veel vezels bevat ook heeeel veel koolhydraten... Ik kan 3 crackers eten ipv 1 boterham...dus ipv 3 boterhammen eet ik nu 2 of 3 crackers en 1 boterham...en nog is het heeeeel lastig...Bonen zijn bijv ook heel goed, maar heel veel koolhydraten... Mocht iemand hier net als ik een vezelrijk dieet volgen..en tenminste 15 tot 20 gram moet binnen krijgen per dag, hoor ik graag tips waardoor je toch kan afvallen. Ben alleen maar aangekomen toendertijd ![]() |
Quote |
M&j schreef op: 10-06-2016 18:52:32 |
Dat is logisch, vezels zijn koolhydraten ![]() Veel vleeswaren kan je invriezen, dus je kan op de dag van aankoop het pakje halveren en de helft wegvriezen voor de week daarop. |
Quote |
-claudia- schreef op: 10-06-2016 20:35:14 |
hai m&j, ja idd...maar ik vind dat dus heel erg lastig..omdat ik veel vezels moet eten, en
calorieën zitten er ook aardig veel in... Vleeswaren invriezen heb ik al meermaals geprobeerd, maar vind ik echt niet lekker daarna... |
Quote |
-claudia- schreef op: 10-06-2016 20:39:44 |
M&J, weet jij mischien dan een aantal dingen met veel vezels en weinig calorieën? |
Quote |
Pup78 schreef op: 10-06-2016 22:40:17 |
Bij de jumbo en ook de AH heb je kleine pakjes vleeswaren. Heb ik hier ook altijd, omdat mijn
dochtertje de enige is die kipfilet, ham of boterhammenworst eet. Ideaal! |
Quote |
M&j schreef op: 11-06-2016 18:08:34 | ||
Niet zo uit het blote hoofdje. Alles wat van plantaardige oorsprong is bevat vezels, groente bevat meer onverteerbare vezels dan fruit. Een volkorenboterham bevat per 100 gr. 246 Kcal, 43.5 gr koolhydraten, en 6.9 gr vezels. Een volkoren Kräcker bevat per 100 gr. 348 KCal, 65.5 gr koolhydraten, en 16 gr vezels. Een kracker bevat dus veel meer vezels maar ook veel meer caloriën, dan is het afwegen wat het beste voor jouw is. Als je drie krackers moet teten tegen twee boterhammen is waarschijnlijk de boterhammen verstandiger andersom kan juist die krackers verstandiger zijn. Op deze site kan je zelf vergelijken welke voedingsmiddelen wat bevat. https://www.voedingswaardetabel.nl/ Als link werkt het niet maar je kan hem kopieren en plakken. | ||
Quote |
Mie schreef op: 11-06-2016 19:15:04 |
Als je veel vezels wilt eten, kun je beter veel groenten, fruit, bonen en noten eten. Die zitten boordevol vezels. Aardappels en zilvervliesrijst zijn ook oke, witte pasta, couscous etc zijn van wit meel en dus vezelloos. Wat vaker een groentensoepje of salade en je krijgt al heel wat vezels binnen. Noten en fruit als een tussendoortje af en toe vanwege de calorieen. Graanprodukten kun je beter minderen. Weliswaar zitten er veel vezels in, maar leveren ook veel koolhydraten en je gaat je er minder snel verzadigd door voelen. Roggebrood heeft ook veel vezels, maar dan je moet wel van roggebrood houden Er is overigens ook een vezelrijk iets van kellogs geloof ik. Heeeeele droge staafjes met veeeel suiker ( koolhydraten dus) erin. Beetje yoghurt of kwark erbij en je heb een enorme lading vezels. Niet heel gezond, maar in 1 keer je portie vezels voor een dag. |
Quote |
Joltje schreef op: 11-06-2016 19:35:17 |
teveel..... ![]() Vriendin van me zei pas geleden , je moet met je neus op de grond de boodschappen doen.... en ik neem het me echt vaak voor maar de uitvoer...die laat nog te wensen over. ![]() |
Quote |