Menu
 

Topic:

Gluten/melk/soja vrij

Heleen  schreef op: 17-04-2015 21:37:08
Meiden wie heeft er tips.

Morgen komt er iemand eten die gluten/melk en soja vrij moet eten, nu gaan we zelf satesaus maken en hebben een recept die gluten en melk vrij is alleen zit hier ketjap manis door en hier zit soja in wat kunnen we hier voor vervanger voor gebruiken?


 
Quote
Navigatie
RE: Gluten/melk/soja vrij
Int  schreef op: 18-04-2015 11:33:21
Ik heb geen antwoord, maar mag ik wel je recept hebben. Mijn zoontje eet sinds kort gluten- en lactosevrij. Dus ik ben op zoek naar goede receptjes!

Ik weet niet of de kikoman sojavrij is. Ik ben bang van niet. Ik zou in de supermarkt even bij de verschillende ketjap varianten etiketten kijken. Maar volgens mij is dat bijna allemaal sojasaus.

Succes ermee. En lief dat je zo goed rekening houdt met die persoon!
 
Quote
RE: Gluten/melk/soja vrij
Made  schreef op: 18-04-2015 12:05:53
Ketjap manis is niet glutenvrij hoor, althans de meesten niet
 
Quote
RE: Gluten/melk/soja vrij
Stefke  schreef op: 18-04-2015 12:41:24
En zeker niet sojavrij. Ketjap is nl sojasaus. 
Ds net zoiets als appelmoes zonder appels 

zou je de ketjap niet gewoon weg kunnen laten? Dus niet vervangen? En dan even proeven wat er nog mist...en wat er bij moet.
 
Quote
RE: Gluten/melk/soja vrij
Onsjanneke  schreef op: 18-04-2015 13:17:34
ketjap is idd gemaakt van sojabonen, zonder soja is dus per definitie niet mogelijk.

Origineel is het met tarwe er door (de bonen worden gedroogd met een laag tarwe er over) , maar er is wel glutenvrije ketjap te koop.

Ik zou het weglaten, of vervangen door een scheutje vissaus of worcestersaus
 
Quote
RE: Gluten/melk/soja vrij
Heleen  schreef op: 19-04-2015 20:52:52
Meiden sorry voor de late reactie.

Inderdaad is ketjap manis soja saus dus dit konden we niet gebruiken, ik kon ook geen alternatief vinden dus heb het gemaakt met de volgende ingredienten en het was heerlijk!

200 ml kokosmelk
paar eetlepels pindakaas (calve)
Beetje paprika poeder (ik dacht is wel beetje zoetig;-)
Knoflook
theelepel sambal

Int: Best lastig he om het allemaal uit te zoeken, wij zitten er al een tijdje in omdat ook mijn zusje glutenvrij moet eten dus was het voor mij vooral de melk/soja.

Ik weet niet of je de website smakelijck.nl kent hier staan ook veel glutenvrij recepten op. 

En bij de AH verkopen ze lekker vers glutenvrij brood



 
Quote
RE: Gluten/melk/soja vrij
Burito  schreef op: 06-08-2025 03:54:43
What did you end up using instead of soy? Usually if I have guests like this, I tend to make light salads. Block Blast
 
Quote
RE: Gluten/melk/soja vrij
Brarekis5232і  schreef op: 23-06-2026 21:38:41
Ik stuitte op een interessante blogpost waarin de effectiviteit van kunstmatige intelligentie bij marktanalyses werd besproken. Dit leidde mij rechtstreeks naar Vnukeltar https://vnukeltartrading.com/ , waar ik de functies voor trendanalyse heb getest. Voor een stabiele werking binnen Netherlands is dit een uitstekend hulpmiddel om je digitale assets te beschermen en te laten groeien. Alles draait soepel en ik ben tevreden.
 
Quote
Navigatie


Reageren op Gluten/melk/soja vrij
Naam
Bericht